Мир через объектив от Ириналексы

 

Птицы зимой

Поможем им выжить! Делаем кормушки :)Як завжди несподівано для міських служб, прийшла зима. Випав незвичайний, для нас, глибокий сніг. Виноградні роботи закінчилися до весни, але життя на винограднику триває, і життя не легка, особливо для птіц.Семейство синиць об'єднує приблизно 65 видів. Всі представники сімейства - пташки маленькі. Найбільша важить трохи більше 20 грамів, найменша - менше 10 грамів.


 Синиці - лісові птахи і зустрічаються у нас в будь-який час року. Синиці часто тримаються змішаними зграйками, охоче відвідують місця підгодівлі в парках і тому добре знайомі любителям природи. Найбільш звичайні чубата синиця, велика синиця, лазоревка. Велику синицю частіше інших можна побачити взимку в містах. Прилітають птахи до людей не від хорошого життя: важко, голодно в лісі, коли там лежить сніг. Частина залишається в лісі, а частина прилітає до людського житла: тут легше прожити, добути їжу. У цей час синиці стають в повному розумінні всеїдними птахами: їдять зерна і крупу, крихти хліба і шматочки м'яса, сало і сир. Дуже багато птахів гине в цей час. Ті, хто доживає до весни, відлітають у ліси або залишаються близько людей в садах, парках, гаях. Ранньою весною синиця вже починає підшукувати місце для гнізда і влаштовувати його.

По кліку на цьому фото відкриється сторінка з відео в новій вкладці:


 Місця, де велика синиця ухитряється влаштовувати гнізда, непередбачувані: крім всіляких ніш і дупел це різні труби, включаючи вихлопні у кинутих автомашин, поштові скриньки, що висять на парканах в селах, ніші за відсталою обшивкою стін і т.п. Близько третини населення великих синиць встигає за літо вивести по два виводки, так що до осені чисельність їх завжди збільшується.

 Підросли пташенята синиць далеко не відлітають, а до осені об'єднуються разом з батьками та іншими сім'ями в маленькі зграйки з декількох десятків птахів. У зграях можуть бути синиці та інших видів, і повзики, і пищухи. Небагато доживуть до весни. А шкода, синиці - корисні птахи. Викармлівая пташенят, вони підлітають до гнізда раз по 400 в день. Підросли пташенята (їх у виводку може бути десять - дванадцять) не страждають відсутністю апетиту. Пара синиць (з виводками) може оберігати від шкідників 40 фруктових дерев. Ось чому дуже важливо підгодовувати пташок взимку. Влітку вони сторицею віддячать людині.

 

Та не лише синички хочуть їсти взимку, будуйте годівнички!Обновлен 15 дек 2012. Создан 13 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Тиц и pr сайта Яндекс.Метрика