Мир через объектив от Ириналексы

 

Про фабрику ялинкових іграшок у Клавдієво
Исходник на русском языке тут:О фабрике ёлочных игрушек в Клавдиево

 

Скоро Новий рік. Більшість з дитинства любить це свято. У кожній сім'ї є цілий ряд традицій із його зустрічі. Головний атрибут свята - ялинка, прикрашена всілякими кульками, бурульками, цукерками, фруктами ... Та багато чим, у кого на що фантазії вистачить. Майже щороку намагаюся купити нову оригінальну ялинкову іграшку. Незвичайні й оригінальні коштують дуже недешево, але вони того варті. У цьому я переконалася, відвідавши фабрику ялинкових іграшок, що в Клавдієво київської області.

Їздила я в складі групи школярів, тому багато часу на фотографування у мене не було, та й проштовхнутися крізь ряди зацікавлених дітей непросто. Дещо звичайно вийшло. А ще, майже ніде не дозволяли знімати зі спалахом, тому якість фотографій залишає бажати кращого. Є кілька коротеньких відеороликів. Але про все по порядку.

Чому я вважаю, що ціни на іграшки не завищені? Тому що я бачила, в яких умовах працюють майстри, що їх створюють. От якби ще вони отримували гідну платню за свою роботу ... Багато іграшок йде на експорт за копійки, а вже там їх продають за дорого, як товар ручної праці. Шкода, не було часу і можливості знімати весь антураж будівель. Є тільки кілька фотографій фасаду цеху, де відбувається видування кульок зі скляних трубок. Сказати по фотографії, що в цій будівлі творяться дива - неможливо. Усередині холод, бруд, розруха. Мені щиро шкода людей, вимушених працювати там. Їм просто нікуди більше податися в цьому невеликому селищі. Працюють по 3-4 місяці на рік перед Новим роком. Отримують копійки.

Екскурсії, подібні до нашої, - це їхній шанс хоч трохи підзаробити. До речі, ціна самої екскурсії смішна: 100 грн, незалежно від розміру групи. Але це якщо домовлятися напряму. Якщо через агентства, то може і дорожче, але різницю вони забирають собі, плюс витрати на транспорт.

Ну, а тепер власне екскурсія з етапами виробництва і фотографіями.

 

Спочатку за допомогою потужних газових горілок спеціальні скляні трубки ділять на частини-заготовки. Від діаметра трубки залежить розмір майбутнього кульки. Потім над цими заготовками біля тих же горілок чаклують далі, видуваючи кульки. Цікаво, що не використовуючи ніяких вимірювальних приладів, «видувальщиці» примудряються надувати практично однакові кулі. Хоча якісь еталонні кола у них там лежать на столах. Натиснувши на зображеня, що під цим написом, можна подивитися коротке відео, як видувається кулька:

Далі нас повели в іншу будівлю-цех. Там проходить посріблення кульок. У середину кулі заливається спеціальний розчин, потім кульку «купають» у ванні з гарячою водою. Кілька хвилин, і кулька вже виблискує, перетворюючись в дзеркало. Все відбувається вручну, ніякої автоматизації. На фото вже готові кулі. А сам процес можна подивитися на відеоролику. Посилання на альбом з роликами я дам в кінці.

Ще один спосіб фарбування нам продемонстрували у черговому цеху. Там або додають колір посрібленим кулям, або просто фарбують спеціальними фарбами прості скляні. Кульки занурюють в ємність з фарбою і поміщають в спеціальну піч для просушування і закріплення. (Є ще відео). Запах в цьому приміщенні стоїть такий (ацетон, барвники, розчинники), що ми після 2х хвилин всередині виходили зелені. А людина там працює цілими змінами, і ніяких захисних засобів їм не видають. Можна уявити, як у неї справи йдуть зі здоров'ям.

Ще в одному цеху ми побачили цілі гори кульок, які очікують своєї черги бути розфарбованими.

Далі нас повели у святая-святих, в кімнату, де з десяток працівниць розфарбовують кульки, наносячи на них найнеймовірніші візерунки і малюнки. Кожна кулька унікальна, немає і бути не може абсолютно однакових. Йде рік Дракона, тому Дракоша був найпопулярнішим зображенням.

Наступним етапом екскурсійної програми був магазин, де можна було придбати готові кульки за собівартістю (від 5 до 20 грн). Вибір великий, людей не дуже багато, ближче до свят тут буде не проштовхнутися. Оздоблення самого магазину бідненьке. Ялинка прикрашена битим неліквідом, але навіть там я знайшла чудову іграшку для фотографії.

На придбані іграшки можна лише за 2 грн нанести персональний напис, який завгодно.

 

Ось такий він, нелегкий процес створення новорічного настрою.

 

Більше фотографій в моєму фото-блозі, в альбомі Фабрика ёлочных игрушек

І ще, як я писала вище, в тому ж блозі я навчилася розміщувати відео. Переглянути ролики можна в тут: http://irinalexa.io.ua/video33187Создан 07 дек 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Тиц и pr сайта Яндекс.Метрика